Disney’in “Wish” Filminin Dijital Yayın Tarihi Hayal Kırıklığı Yaratan Gişe Performansının Ardından Açıklandı

0

Sinema salonlarında hayal kırıklığı yaratan bir performansın ardından Disney’in “Wish” filminin dijital ve fiziksel medyada gösterim tarihi nihayet açıklandı. Çıkış tarihi yaklaştığı için bekleyiş sona erdi.

  • Dijital platformlarda yayın: Wish, 23 Ocak Salı günü dijital platformlarda mevcut olacak
  • 4K UHD, Blu-ray ve DVD sürümü: Film, 12 Mart Salı günü 4K UHD, Blu-ray ve DVD olarak gösterime girecek.
  • Gişe başarısızlığının nedenleri: Umut Kötü eleştiriler ve izleyicilerin Disney animasyon filmlerini internet üzerinden izlemek istemesi nedeniyle gişede düşük performans gösterdi

Disney’in İstek Listesi’nin, gişedeki hayal kırıklığı yaratan performansının ardından artık dijital ve Blu-ray çıkış tarihi var. Chris Buck ve Fawn Villasenthorne tarafından yönetilen son Disney animasyon filmi, yanlışlıkla gökyüzünden dilek dileyen bir yıldızı çağıran genç Asha’nın hikayesini anlatıyor. “Wishlist”in oyuncu kadrosunda Ariana DeBose, Chris Pine ve Alan Tudyk yer alıyor. Film genel olarak kötü eleştiriler aldı ve Disney’i mali açıdan hayal kırıklığına uğrattı.

Şimdi Disney, (Collider aracılığıyla) Wishlist’in 23 Ocak Salı günü tüm büyük VOD platformlarında yayınlanacağını duyurdu. Bu VOD sürümünün ardından 12 Mart Salı günü 4K Ultra HD, Blu-ray ve DVD versiyonları yayınlanacak. Hem dijital hem de fiziksel medya ev sürümleri, filmdeki şarkıların eşlik ettiği versiyonlar da dahil olmak üzere çeşitli bonus özellikler içerecek.

Disney’in Dilek Filmi Gişede Neden Başarısız Oldu Sadece Kötü İncelemeler Değil Wish‘deki Kral Magnifico, Üç sihirli topun önüne yerleştirilmiştir, tehditkar görünür ve aynı zamanda gülümsüyorum. İlk gösterimlerden gelen sıcak tepkilere rağmen, “İstek Listesi” için eleştirmenlerin yorumları en hafif tabirle karışıktı. Film, Disney’in 100. yıldönümünü kutladığı sırada en klasik Disney animasyon filmlerinden biri olarak tanıtıldı, ancak yeni fikirler veya temalar sunmadan nostaljiye çok fazla dayandığı için eleştirildi. Ancak seslendirme ve animasyon stili övgü dolu eleştiriler aldı.

Bunlarada Göz Atın :
Netflix Damsel Film Tanıtımı ve Tarih Duyurusu

Wishlist’in Rotten Tomatoes’daki %81’lik izleyici puanı (sadece %48’lik eleştirmen puanına kıyasla), ortalama sinema seyircisinin filmden keyif aldığını gösteriyor. Ancak bu durum gişe performansına yansımadı. “Wish”in bütçesi 200 milyon dolardı ve dünya çapındaki gişede yaklaşık 209,8 milyon dolar hasılat elde etti; bu da filmin pazarlama maliyetleri hesaba katıldığında para kaybettiğini gösteriyor.

Dipnot:Wish‘in zayıf gişe performansı, 2022’deki Strange World’ün başarısızlığının ve geçen yılki The Elements’ın hayal kırıklığı yaratan açılışının ardından geldi, ancak son film sonuçta bir miktar başarıya ulaştı: küresel gişede 496,4 milyon dolar hasılat elde ederek başarılı oldu.”

Filmin zayıf eleştirileri ve kalitesi şüphesiz Wishlist’in başarısızlığında rol oynadı, ancak Disney animasyon filmlerinde son zamanlarda yaşanan hayal kırıklığı dalgası, başka faktörlerin de rol oynadığını gösteriyor. Bu animasyon filmlerin gişede düşük performans göstermesinin en büyük nedenlerinden biri, Disney’in salgın sırasında izlediği canlı yayın stratejisinin izleyicileri bu filmleri Disney Plus’ta izlemeyi beklemeye alıştırmış olması. Disney+’ın “Wish” dizisinin çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Kaynak: Disney (Çarpıştırıcı aracılığıyla)

Kategori Bilgi
Film Adı Wish
Tür Macera, Komedi, Fantazi
Yönetmen Chris Buck, Fawn Veerasunthorn
Oyuncular Ariana DeBose, Chris Pine, Alan Tudyk, Dee Bradley Baker, Frank Welker
Çıkış Tarihi 22 Kasım 2023
Süre 95 Dakika
Yazarlar Jennifer Lee, Allison Moore
Stüdyo Walt Disney Pictures, Walt Disney Animation Studios
Dağıtımcı Walt Disney Studios Motion Pictures
Yaş Sınırı PG

Film, Rosas krallığının genç bir kızı olan Asha’nın hikayesini anlatıyor. Asha, krallığının halkına bakmak istemektedir. Bir gece, bir yıldıza dilek diler ve bu dileği, enerjik bir kozmik varlık olan Star tarafından kısmen yanıtlanır. Asha, bu yeni arkadaşı ve keçisiyle birlikte, hırslı bir kraldan krallığı kurtarmak için yola çıkar.

Bunlarada Göz Atın :
Netflix Bir Astronotun Sonsuz Yolculuğu Film Tanıtımı

Merak edenler için Wish Film FragmanıCevap bırakın